Ofis Kiralamak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ten Kira Desteği

Ofis Kiralamak İsteyen Girişimcilere KOSGEB’ten Kira Desteği

Yeni bir iş kurmak üzere olan bir girişimciyseniz ve ofis ihtiyacınız var ise KOSGEB’ten ofis kiralamak isteyen girişimlere kira desteği yapılmaktadır.  Bu bağlamda KOSGEB, “Girişimcilik Destek Programı” başlığı altında iş kurmak isteyen girişimciler için hibe desteği sağlamaktadır. KOSGEB veya KOSGEB’in anlaşmalı olduğu kurumlar tarafından açılan “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ne katılmak ve bu eğitimi başarıyla tamamlayarak sertifika almak gerekmektedir.

Günümüz çalışma koşullarında girişimciyi zorlayan birçok zorunlu harcama ve ödemeler mevcuttur. Ofisi prestijli ve merkezi bir konumda açmak ise maliyetleri oldukça yükseltmektedir. Bunun yanında bir girişimcinin ofisinde bulundurması gereken birçok eşya ve malzeme bulunmaktadır. Ofis mobilyaları, klima, yazıcı, kartuş, kağıt, temizlik ve mutfak (su, çay, kahve) malzemelerin yanında aylık kira, internet, sabit hat, elektrik, su faturası, doğal gaz, stopaj, aidat gibi pek çok zorunlu gider ve harcamalar bulunmaktadır. Bu bağlamda hazır ofis hizmetleri hem maliyet açısından girişimciler için ekonomik hem de bir çok açıdan girişimciye rahatlık sağlamaktadır. Hazır ofis hizmetleri ile birlikte prestijli ve merkezi bir konumda ofise sahip olabilir, şirket kurulum ve sekreterya hizmetlerinde de aynı anda faydalanabilirsiniz. Kısaca, hazır ofis hizmetlerini kiraladığınızda, ay sonu kiranıza tüm hizmetler dâhil olur. Her ay sonunda tarafınıza tek bir fatura gelir ve böylece tüm giderlerinizi tek bir çatı altında kontrol altında tutabilirsiniz.

Bu noktada KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteği Destek Unsurları programı dahilinde geri ödemesiz olarak işletme kuruluş desteği ve işletme giderleri desteği çatısı altında aylık kira desteğine sahip olarak ofisinizi kiralayabilirsiniz.  

Yeni işiniz için KOSGEB ile alabileceğiniz hazır ofis destekleri ya da sanal ofis destekleri ile ilgili bize ulaşabilirsiniz.