Sanal Ofis Nedir? Yasal mıdır?

Sanal Ofis Nedir? Yasal mıdır?

Sanal Ofis Nedir? Yasal mıdır?

Günümüzde giderek yaygınlaşan mobilite ve dolayısıyla gelişen girişimcilik yeni nesil ofis anlayışını ihtiyaç haline getirdi. Bu ihtiyaca bağlı olarak değişen ofis kültürü son yıllarda bizi hazır ofis, paylaşımlı, sanal ofis gibi yeni ofis tipleriyle tanıştırdı. Bu yazımızda pek çok açıdan geleneksel ofis anlayışına göre çeşitli avantajlar sunan bu yeni tip ofisler arasında sanal ofisi ele almak istedik.

 

Sanal Ofis Nedir?

Sanal Ofis kısaca; fiziki bir ofise sahip olmadan prestijli adres, uygun fiyat ve sekreterya hizmetlerine ulaşabildiğiniz bir yeni nesil ofis türüdür.

Türkiye’de kurulmuş her şirketin yasal adrese sahip olması zorunluluğu var. Bu sebeple fiziki ofise kıyasla daha ekonomik bir teklif sunan sanal ofisler, özellikle genç girişimciler için oldukça avantajlı. Uygun fiyatının yanı sıra işverenler için oldukça önemli olan sekreterlik hizmetinden yararlanarak şirketinize gelen telefonların cevapsız kalmamasını ve kargolarınızın sizin adınıza alınmasını sağlayabilirsiniz. Toplantı odasına ihtiyaç duyduğunuz her an Ofis Alsancak’ın tam donanımlı toplantı odalarında görüşmelerinizi, sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sanal Ofis Yasal mıdır?

Sanal ofisler sayesinde Türkiye’de iş yerleri için zorunlu tutulan adres gösterme yükünden kurtulursunuz.  Adresiniz ev adresiniz de olsa ofis adresiniz de olan önemli olan tebligat yapılabilecek durumda olmasıdır. Bu yüzden Türkiye’deki yasalar çerçevesinde sanal ofis yasaldır.

Mesaisinin çoğunu dışarıda geçiren ve fiziki bir ofisi bağlı olmadan da çalışabilen; bunun yanında prestijli bir iş adresini önemseyen bir girişimci ya da işverensiz ve ofis adresiniz İzmir’de olsun diyorsanız sizleri en kısa zamanda İzmir’in en tercih edilen sanal ofis firması olan Ofis Alsancak’la tanışmaya bekliyoruz!